27
1182897

SEKRETÄR, England, 1700-talets slut.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
479 - 575 EUR
542 - 650 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Beslag av mässing. Lådor och fack bakom klaff. Nedtill fyra lådor. Längd 91, bredd 50, höjd 106 cm.

Beslagskompletteringar, skador. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.