43
1182902

SKULTPUR, trä och lack. Thailand, 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående munk med skål. Förgylld och belagd med små inläggningar i grönt. Höjd med sockel 62 cm.

Lagningar, torksprickor, nagg, dekorbortfall.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.