51
1182862

KARMSTOLAR, ett par, England, omkring år 1800.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Bonade, krön med målad dekor. Spjälrygg. Stoppad sits. Sitthöjd 44, höjd 48 cm.

Lagningar, kompletteringar.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.