60
1205948

Michael Zwack

(USA, Född 1949)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Michael Zwack
(USA, Född 1949)

Untitled

A tergo signerad Michael Zwack och daterad -82. Blandteknik på papper uppfodrat på duk 214 x 136 cm.

Tilläggslista

Blandteknik på papper uppfodrat på duk

Proveniens

Förvärvad direkt av konstnären.
The Jan Eric Löwenadler Collection.