77
1183106

Nicola de Maria

(Italien, Född 1954)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 690 - 6 640 EUR
6 520 - 7 600 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Nicola de Maria
(Italien, Född 1954)

"Museo Haus Lange Costantinopoli"

Signerad och daterad 1981/82. Skulptur, bemålad resväska. Höjd 40, längd 65 cm.

Proveniens

Sperone Westwater, New York.
The Jan Eric Löwenadler Collection.