78
1182959

BORDSLAMPA, 1900-tal, klassicerande stil.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Marmor och förgylld mässing. Höjd inkl senare skärm. Höjd 61 cm.

Sladd avklippt. Små marmornagg.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.