83
1182815

SOFFA SAMT TABURETTER, 1 PAR, 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stoppade sitsar klädda i Josef Franks "Anakreon" kretong, ben i trä, taburetternas höjd 40 cm, 58 x 58 cm. Soffans sitthöjd ca 43 cm, längd ca 220 cm.

Skador, slitage.