87
1182820

BORD, 1800-talets andra hälft, möjligen Baltikum.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
278 - 370 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Två halvrunda delar, fanerade med rot, svarvade ben av björk. Modern iläggsskiva fanerad med mahogny. Diam 88, höjd 75,5, längd inkl. iläggsskiva 188 cm.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.