134
1338235

Shoichi Uchiyama, taklampa "Enigma", Louis Poulsen, Danmark, efter 2007.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Lamphållare i borstad aluminium, fem skärmar i matterad plast, etikettmärkt, höjd ca 74 cm, diameter 42,5 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Proveniens

Olle Emanuelsson Collection