52
1338296

Fulvio Bianconi

(Italien, 1915-1996)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Fulvio Bianconi
(Italien, 1915-1996)

Kanna, Venini, Murano, Italien 1960-tal.

Vertikala band i blått och grönt glas signerad med etsad rektangulär stämpel venini murano ITALIA. Höjd 27 cm.

Proveniens

Olle Emanuelsson Collection