Madeleine Pyk – en samling F769
121
1420436

Bergboms, golvlampa, Swedish Modern, 1950-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i form av tre svartlackerad metallrör, detaljer i mässing, märkt Bergboms G-2(?), höjd 152 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.