158
1417978

Anna-Greta Sjöqvist

(Sverige, 1908-1993)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Anna-Greta Sjöqvist
(Sverige, 1908-1993)

Anna-Greta Sjöqvist, matta, rölakan och gobelängteknik, ca 253 x 197 cm, signerad AGS.

Geometriska mönster i benvitt samt olika gula, bruna och grå nyanser.

The overall impression is good Obetydligt ytslitage.