210
1409069

Kay Bojesen

(Danmark, 1886-1958)
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
88 - 132 EUR
92 - 138 USD
Klubbat pris
400 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Kay Bojesen
(Danmark, 1886-1958)

lunnefågel Danmark, 1900-talets mitt.

Lunnefågeln bemålad, höjd 18 cm, apa i teak medföljer, höjd ca 19 cm.

Slitage. Apan med skada.

Tilläggslista

Apan inte formgiven av Kay Bojesen.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Collection