211
1409203

Automobil memorabilia, 4 delar, 2 bilar, flaska och skylt.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
500 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Bil i bakelit, Made in Czechoslovakia. Längd 24 cm.
Bil i plåt, Envex, Made in Alingsås. Längd 20 cm.
Shell skyllt i emalj. 20 x 10 cm.
Flaska Esso Lube. 35 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Collection