212
1409096

Karaff med 5 seltersglas, glas, Sverige ca 1850.

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
88 - 132 EUR
92 - 138 USD
Klubbat pris
1 200 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Formblåsta med kasad dekor. Karaff 24 cm (saknar propp), glas höjd ca 8,5 cm.

Smärre slitage, karaffen saknar propp.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Collection