32
1409878

Kers Erik Jönsson

(Sverige, 1802-1852)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13
Kers Erik Jönsson
(Sverige, 1802-1852)

"Den Kenaneeska qvinnan som Ropar efter Jerum/Jesus"

Dalmålning, signerad. Målningen/fältet med en lambrekängbård i övre delen samt en sicksackbård nedtill även kallad "Ullvi-bård". 126 x 107 cm.

Slitage. Smärre skador. Renoverad. Uppfodrad. Retuscher.