Madeleine Pyk – en samling F769
102
1413639

Frank Gehry

(USA, Född 1929)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Frank Gehry
(USA, Född 1929)

Stol "Wiggle Side Chair", Vitra, efter 1992.

Wellpapp med kanter i naturlig hårdpapp, höjd 85 cm, sitthöjd ca 45 cm.

Slitage, något ostadig.

Proveniens

Bukowskis, S-178, 2007.