118
1413596

Carl Fagerlund

(Sverige, 1915-2011)
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)

bordslampor, ett par, Orrefors, 1960-tal

Rött underfångsglas, mässingsmontering, signerade Orrefors RD 1323, höjd med skärm ca 51 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.