171
1413689

Carsten Regild

(Sverige, 1941-1992)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 350 - 1 800 EUR
1 420 - 1 900 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Carsten Regild
(Sverige, 1941-1992)

"Den Döende Dandyn"

Signerad C. Regild och daterad -85. Olja på duk 120 x 191 cm.

Proveniens

Galleri Engström, Stockholm.
Stockholms Auktionsverk, 2005.

Galleri Engström, Stockholm, 1986.

Konstnär