172
1413605

Aldo van den Nieuwelaar

(Nederländerna, 1944-2010)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Aldo van den Nieuwelaar
(Nederländerna, 1944-2010)

skåp, Pastoe, Nederländerna, 2000-tal.

Stomme i grålackerat trä, jalusidörr, märkt Pastoe Made in Holland, höjd 220 cm, bredd 37 cm, djup 37 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Inside, Stockholm.