173
1413598

Ferruccio Laviani

(Italien, Född 1960)
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Ferruccio Laviani
(Italien, Född 1960)

bordslampa, "Tati", Kartell, Italien 2000-tal.

Stomme i transparent PMMA plast, plisserad textil innerskärm, märkt Kartell Ferruccio Laviani Made in Sweden, höjd 46 cm, bredd 46,5 cm, djup 15 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.