97
1413572

Anne Nilsson

(Sverige, Född 1953)
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
95 - 142 EUR
109 - 163 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Anne Nilsson
(Sverige, Född 1953)

Flakong, ed. 6/50, Orrefors Gallery 1992.

Gul och orange glasmassa med dekor av guldfärgade prickar, signerad Orrefors Gallery -92 990178 6-50 Anne Nilsson, höjd 25,5 cm.

Proveniens

Nordiska Kompaniet, NK-Glas, Stockholm.

Certifikat medföljer.

Formgivare