52
1491360

Anne Nilsson

(Sverige, Född 1953)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Anne Nilsson
(Sverige, Född 1953)

vas, Orrefors 1990.

Oval form, dekor av ansikte i korallrött, grönt och svart, signerad Orrefors 975378 Anne Nilsson EA 1-90, höjd 21 cm, ca 18 x 7 cm.

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection.

Formgivare