98
1477532

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"Reflections: To Kermit for Our Trip to Japan"

Litografi, 1970. Signerad och numrerad 12/28. Tryckt av Hollander's Workshop, Inc., New York, med deras blindstämpel i nedre vänstra hörnet. Utgiven av Knoedler, New York. 115,6 x 80 cm, bladstorlek 127 x 89 cm (Akawara).

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection

Graham 22.