1049
71999

LJUSSTAKAR,

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
LJUSSTAKAR,

ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Förgylld och patinerad brons. Rund fot. Räfflat skaft. Reliefdekor av blommor. Höjd 28 cm.

En med igensatt hål efter elmontering. Smärre bucklor.