1158
72219

SPEGELLAMPETT,

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
16 500 SEK
SPEGELLAMPETT,

för två ljus. Gustaviansk stil. Förgylld och bronserad. Oval med svängda ljusarmar av mässing. Dekor av rosengirlander, räfflad medaljong, bandrosett och krönande kärve. Höjd 99, bredd 64 cm.

Dekorlagningar.