1159
72221

BYRÅ.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
BYRÅ.

Sengustavianskt stockholmsarbete. Fanerad med mahogny. Listverk och beslag av mässing. Skiva av vit marmor. Tre lådor. Längd 93, bredd 51, höjd 84,5 cm.

Gammal men ej ursprunglig skiva, smärre nagg.