131
70253

TEKANNA,

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
1 700 SEK
TEKANNA,

porslin. Qing dynastin 1700-tal.Bukig med rak pip. Dekor av blommor i solfjädersformade kartuscher mot cappucinerbrun fond. Höjd 12,5 cm.

Pipen och lockets insida med obet nagg.