163
70315

BORDSPENDYL,

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
12 500 SEK
BORDSPENDYL,

förgylld brons, 1800-tal. Urverket märkt Vassy Jne à Paris. Urverk inskrivet i postament med krönande sittande antikiserande kvinnofigur med bok. Sockel med relief av Apollo med muserna m m. Höjd 50, längd 38 cm.

Nyckel saknas. Slitage.