319
70621

BORD.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
4 800 SEK
BORD.

Nordeuropa, omkring år 1800. Bonat. Ovalt. Uppfällbar skiva. Fyrsidiga kannelerade ben. Sarg med kannelyrer och snidade bladrosetter. Längd 119, bredd 95,5, höjd 77 cm.

Skador, lagningar.