346
70657

FIGURINER,

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Klubbat pris
4 200 SEK
FIGURINER,

ett par, porslin. Rörstrand, omkring 1900. Skåne, Ingelstads härad. Par i folkdräkt. Polykromt bemålade. Höjd 17-17,5 cm.

Lagning, obet nagg.