379
70717

Nils Kreuger

(Sverige, 1858-1930)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Nils Kreuger
(Sverige, 1858-1930)

"Slottsruinen (Borgholm)"

Signerad Nils Kreuger och daterad 1899. Tusch på akvarell på dukpannå 35,5 x 50,5 cm

Fernissa, något gulnad. Obetydliga färgbortfall samt skrapmärken spridda över motivet. Hörn med obetydliga veck.