416
70775

MATBORD.

Utropspris
15 000 SEK
1 310 EUR
1 370 USD
Klubbat pris
MATBORD.

England, 1800-tal. Mahogny och mahognyfaner. Bestående av två halvrunda ändar (längd 60+60 cm), en slagbordsdel (55+59,5 cm), samt en iläggsskiva (59,5 cm). Raka kälade ben. Total längd 294, bredd 111, höjd 72 cm.

Lagningar, sarger med smärre fanerskador.