440
70825

SCHATULL.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
SCHATULL.

Barock. Fanerat med valnöt. Beslag av mässing. Rektangulärt med välvt lock. Rika blomsterbeslag. Längd 69, bredd 45, höjd 35 cm. Nyckel samt senare svärtat ställ medföljer.

Handtag saknas, kompletteringar, fanerskador, lagningar.