482
70899

SKÅLAR,

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Klubbat pris
600 SEK
SKÅLAR,

två stycken. Ming dynastin, Wanli (1573-1614). Djupa. Runda med profilerad kant. Dekor i underglasyrblått av fågel resp figurer i trädgårdslandskap. Diam 14 resp 15 cm.

Sprickor, nagg, lagningar.