Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
487
70909

SPEGEL.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
484 - 581 EUR
554 - 665 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
SPEGEL.

Rokoko, 1700-talets andra hälft. Förgylld och bronserad. Uppsvängt krön med mussla. Märkt på baksidan "Kjöpt på utmätningsauctionen på ... 28 Nov 1876 för 10 ... F. Aurelius". Höjd 79, bredd 32 cm.

Senare glas, ställvis maskstungen.