Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
549
71029

SIDEBOARD.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
SIDEBOARD.

Regency. Fanerat med mahogny och lönn. Beslag av mässing. Rektangulärt med rundade hörn. Fyra lådor. Inläggningar av stiliserade växter. Längd 155, djup 75, höjd 98 cm. Nyckel medföljer.

Senare beslag, fanerlagningar, smärre fanerskador.