Regency. Fanerat med mahogny och lönn. Beslag av mässing. Rektangulärt med rundade hörn. Fyra lådor. Inläggningar av stiliserade växter. Längd 155, djup 75, höjd 98 cm. Nyckel medföljer.
Senare beslag, fanerlagningar, smärre fanerskador.
×
Log in
Could not log in