596
71109

BORDSPENDYL.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 800 SEK
BORDSPENDYL.

Nyrokoko. Förgylld brons. Två kvinnofigurer på klippformation. Försilvrad urtavla. Längd 40, höjd 53 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Proveniens

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.