618
71167

BORDSLAMPA och FIGURIN,

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Klubbat pris
8 800 SEK
BORDSLAMPA och FIGURIN,

brunpatinerad metall. Stående kvinnofigur med sköld och spjut. Lampskärm i form av snäcka. Höjd 41 resp 27 cm.

Snäckan med skador.

Proveniens

Urmakare Ingvar Månsson, Malmö