636
71207

MATTA, semiantik, östturkestansk, 369x258.

Utropspris
11 000 - 12 000 SEK
959 - 1 050 EUR
1 000 - 1 100 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Rostbrun botten med rader av polykroma blommor. Rostbrun huvudbård med blommönster. 369x257,5 cm.

Ställvis slitage, smutsig, smärre skador. En kortsida avkortad.

Partly worn, slightly dirty, folding wear, minor damages. One end is reduced.