637
71205

MATTA.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
MATTA.

Semiantik Täbris. Benvit botten med stor polykrom medaljong, vaser och palmettrankor. Lejongul huvudbård med palmetter och urnor med pseudokufisk skrift. Yttre sekundärbården med inskription. 376,5x294,5 cm.

Ställvis slitage, smutsig, smärre skador. Skadade kortsidor.

Partly worn, dirty, minor damages. Damaged ends.