638
71213

1700-tal Parti gravyrer

(Sverige)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
1700-tal Parti gravyrer
(Sverige)

"The lion and stag" (efter G Stubbs); "Samson at the prison gate" (efter A Kaufmann).

Mezzotint 1778, av Benjamin Green (ca 1736-ca 1800), 44,8 x 56,5 cm. Etsning av Francesco Bartolozzi (1727-1815), 48 x 58 cm.

Skador (revor, veck och fläckar).