704
71329

Ossian Elgström

(Sverige, 1883-1950)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
4 200 SEK

Ossian Elgström
(Sverige, 1883-1950)

Motiv från Morgonbryggan och husen vid Sta Toras väg, Torekov

Signerad Ossian Elgström och daterad Torekov juni 1942. Akvarell 35 x 49 cm.

Gulnad

Originalkvitto daterat 10 feb 1942 medföljer