835
71581

TALLRIKAR,

Utropspris
1 500 SEK
131 EUR
137 USD
Klubbat pris
TALLRIKAR,

3 st, fajans, 1700-tal, bl a Delft. Runda profilerade (2). Två med dekor i blått av amorin resp vaser med blommor samt en polykrom med fågel på kvist. Diam 22,5 cm.

Skador.