Madeleine Pyk – en samling F769
853
71619

GALLERIMATTA.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
475 - 570 EUR
545 - 654 USD
Klubbat pris
GALLERIMATTA.

Semiantik Feraghan sannolikt. Terrakottafärgad botten med polykromt spaljé- och blommönster samt stor benvit medaljong med fåglar och blomställningar. Bred benvit huvudbård med stort blommönster. 514x164 cm.

Ställvis något slitage, fläckar, smärre fällningar, lagning. En kortsida saknar några knutrader.

Partly some wear, stains, minor colour run areas, one repair. One end has a few rows of knots missing.