Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
854
71621

KELIM.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
145 - 194 EUR
166 - 222 USD
Klubbat pris
KELIM.

Old Turkisk. Ljusrödmelerad botten med polykroma medaljonger och små blommor. Benvit huvudbård med ranka. 339x142 cm.

Ställvis slitage, fläckar, skador, lagningar.

Partly worn, stains, damages, repairs.