855
71623

MATTA.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
MATTA.

Semiantik Indisk. Benvit botten med stort polykromt blom- och bladmönster. Bred röd huvudbård med stiliserade blomrankor. 459,5x384 cm.

Ställvis hårt slitage, fläckar, smärre fällningar, lagningar, malskador, litet hål. En kortsida saknar några knutrader.

Partly hard wear, stains, minor colour run areas, repairs, mothdamages, one small hole. One end has a few rows of knots missing.