926
71827

POTTSKÅP.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
POTTSKÅP.

Louis XVI-stil, omkring 1900. Italien. Fanerat med rosenträ, jakaranda, färgat lövträ. Marmorskiva. Rak form. Dörr samt låda. Inläggningar av figurer uppbärande blomsterurna. Bredd 57, djup 43, höjd 84 cm.

Fanerskador, senare skiva.