11
74585

SKÅLAR, 4 st, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.

Utropspris
3 500 - 4 000 SEK
309 - 353 EUR
322 - 368 USD
Klubbat pris

Runda med blomdekor i famille rosefärger (3) samt imari (1). Diam 14-17 cm.

Sprickor, kantnagg.

Proveniens

Rune & Marja Wiréns samling

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

419. Francesco Clemente, "The Four Elements".
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
Aktuellt bud:
660 000 SEK